
Hörselskydd Crescendo Dance (-20 dB) för festivaler, nattklubb och konserter
Gratis leverans av 250 sek av köp
Säker betalning HTTPS, Paypal, Payzen
30 Dagar tilländra din yttrande
Öronproppar Crescendo Dance (-20 dB)
Det perfekta hörselskyddet för dig som älskar musik: nattklubb, fester, konserter, festivaler... Njut av musiken och ha kul, samtidigt som du skyddar din hörsel.
Funktion :
Öronpropparna Dance från Crescendo ger ett tillräckligt gott skydd för att du ska kunna känna dig trygg samtidigt som du inte missar något av musikupplevelsen, vare sig det är på nattklubben, festivalen, festen eller konserten.
Dämpningen är jämn över alla frekvenser så att din musikupplevelse inte försämras.
Det händer att personer upplever ett störande sus eller surr i öronen dagen efter en konsert. Detta kallas tinnitus. Tinnitussymptom är tecken på en skada i innerörat. Kroppen kan i vissa fall själv läka sådana skador, men vid upprepad exponering för höga ljud blir dessa skador permanenta.
Att använda öronproppar med filter är ett säkert sätt att skydda dig mot tinnitus samtidigt som du kan fortsätta att njuta av musiken.
Öronpropparna finns i två storlekar och kommer med ett praktiskt förvaringsetui i nyckelringsformat. Praktiskt att ha med i väskan!
Med Crescendo Dance är det lätt: skydda hörseln och ge järnet på dansgolvet!
Beskrivning :
- 2 par genomskinliga öronproppar (storlek M och L). Behöver du storlek S eller XL så kan du beställa dem gratis (se villkor).
- 2 filter -20 dB
- 1 förvaringsetui i aluminium
Användning :
Två storlekar medföljer Crescendo Dance (M och L). Placera filtren i öronpropparna och sätt sedan öronpropparna på plats i öronen.
Om dessa storlekar inte passar så erbjuder sig Crescendo att skänka dig ett par öronproppar S eller XL. Du kan alltså vara helt lugn med att bli nöjd med ditt köp! Nöjda kunder garanti
Underhåll: rätt skötta kan öronpropparna användas i flera år. Filtren är tåliga och återanvändningsbara. Det är viktigt att hantera öronpropparna försiktigt och att rengöra dem regelbundet, med tvål och ljummet vatten. Undvik också att exponera dem för solljus. En god vana är att förvara dem i etuiet när de inte används.
Patenterat filter och akustiskt testade. Skyddar mot hörselskador.
Vad ingår ?
Öronproppar Crescendo Dance (2 filter, 2 par öronproppar, 1 förvaringsetui i aluminium)
Questions
Bli den första som ställer en fråga om denna produkt!